

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Tolerance | 1 % |
| Length | 7.1 mm |
| Termination | Axial |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1 kΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 500 V |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 600 µm |
| Lead Pitch | 30 mm |
Stock: 2419
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09404
Ext.Price$0.09404
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09404 | $0.09404 |
| 10 | $0.05942 | $0.59420 |
| 50 | $0.04917 | $2.45850 |
| 100 | $0.04069 | $4.06900 |
| 500 | $0.03377 | $16.88500 |
| 1000 | $0.03069 | $30.69000 |
| 3000 | $0.02734 | $82.02000 |
| 5000 | $0.02436 | $121.80000 |
| 10000 | $0.02257 | $225.70000 |
